UWAGA!!! Z powodu pandemii koronawirusa koncert odbędzie się w innym terminie… Zaduszki Jazzowe – Sergiej Kriuczkow “Songs about the Moon” – niedziela 25 października, godz. 17.00

UWAGA!!! Koncert odwołany!!!

Sergiej Kriuczkow wokalista, trębacz jazzowy, aktor. Znakomity wykonawca utworów z repertuaru Louisa Armstronga zdobywca nagrody na światowym konkursie w Le Havre. Z zespołem Riverboat Ramblers koncertował na scenach festiwalowych w Polsce, jak i w całej Europie.

Zagrał w takich filmach jak: ”Winter Vater”, ”Róża”, ”Syberiada Polska”, ”Jack Strong”. Poza tym zagrał również w spektaklu telewizyjnym ”Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu” oraz w serialach ”M jak Miłość” i ”Barwy Szczęścia”.

 

OBRAZ-owo rzecz ujmując – wystawa malarska Andrzeja Sobieraja i Kornela Kowalskiego pt. “Widzialne i niewidzialne”

OBRAZ-owo rzecz ujmując

Dom Kultury SM Janowo zamienił się w czasie pandemii w intrygującą galerię obrazów. Tym razem swoje prace pt.  “Widzialne i niewidzialne”, pokazało dwóch rumskich plastyków.

Andrzej Sobieraj, wybitny marynista pokazał 27-mio obrazową ekspozycję prac widzialnych, czyli piękne krajobrazy, morze, góry oraz kwiaty, natomiast Kornel Kowalski, niedawny absolwent gdańskiej ASP, pokazał świat metafizyczny, dostępny tylko jego wyobraźni. Na 12 dużych formatach ( 2x3m ) zagrał niesamowitą ferrią barw, wykorzystując grę światła i różnych odcieni farb. Zbitka niewidzialnego z widzialnym, daje obraz artystycznej wyobraźni, która jak się okazuje może być nieograniczona.

Wystawę można oglądać w maseczkach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9-15 do dnia 31.07.

Czytaj dalej