Worki na BIO-odpady

W czwartek, 26 marca, rozpoczęliśmy akcję roznoszenia woreczków na odpady BIO-kuchenne, które Spółdzielnia otrzymała od PUK Rumia dla mieszkańców. Oznacza to, że PUK nie będzie ich dystrybuował, tylko pracownicy Spółdzielni. Akcja potrwa kilka dni, a pracownicy będą kłaść worki (w rulonach) na wycieraczkach przed mieszkaniami. Każdy rulon zawiera 50 woreczków.
Przypominamy, że odpady BIO-kuchenne należy wyrzucać do specjalnych nowych, brązowych pojemników na odpady BIO..

Do pojemnika na odpady BIO KUCHENNE
WRZUCAMY:
• owoce, warzywa, obierki (np. ziemniaków, liście kapusty itp.)
• resztki żywności pochodzenia roślinnego
• przetwory mączne: pizza, makaron, pierogi
• przeterminowane słodycze
• pieczywo
• skorupki jaj
• fusy po kawie i herbacie

NIE WRZUCAMY:
• liści, trawy (wrzucamy do odpadów zielonych)
• mięsa, wędlin, ryb, kości (wrzucamy do odpadów zmieszanych)
• nabiału i jego przetworów (wrzucamy do odpadów zmieszanych)
• olejów i tłuszczów jadalnych (przelać należy do pojemników plastikowych i wrzucić do odpadów zmieszanych)
• odchodów zwierzęcych (wrzucamy do odpadów zmieszanych)
• sorbentu, trocin, żwirku z kuwety (wrzucamy do odpadów zmieszanych)
• drewna, płyt wiórowych (wrzucamy do odpadów zmieszanych)

Szanowni Mieszkańcy!

W dniu 16 marca (poniedziałek) firma Parlas, która świadczyła od wielu lat dla Spółdzielni usługę sprzątania budynków i terenów osiedla złożyła pismo, w którym poinformowała Spółdzielnię o zawieszeniu swojej działalności i odstąpiła w trybie natychmiastowym od wykonywania swoich dotychczasowych obowiązków.

W tym trudnym czasie, z dnia na dzień, Spółdzielnia została postawiona przed olbrzymim problemem, jakim jest zapewnienie czystości na terenie całego osiedla.

Spółdzielni udało się w trybie awaryjnym pozyskać firmę, która rozpoczęła pracę w dniu dzisiejszym, tj. 17 marca, i to jej pracownicy będą raz w tygodniu myć klatki schodowe przy użyciu dodatkowych, specjalnych środków odkażających , sprzątać pergole śmietnikowe i tereny zewnętrzne. Natomiast pracownicy Spółdzielni codziennie będą dezynfekować środkiem odkażającym klamki od drzwi wejściowych na klatki schodowe, panele domofonowe i od wind, itp.

Zapewniamy, że dla Spółdzielni priorytetem jest zapewnienie mieszkańcom usług na najwyższym poziomie i mimo przejściowych trudności będziemy starać się zapewnić odpowiednie utrzymanie czystości.

Zebrania odwołane

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego i mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, Zarząd Spółdzielni odwołuje Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” zaplanowane w dniach 31 marca – 3 kwietnia 2020 r.
O wyznaczeniu nowego terminu Walnego Zebrania, stosownie do obowiązujących przepisów prawa, Zarząd Spółdzielni poinformuje w oddzielnym komunikacie.

Biuro Spółdzielni zamknięte

Szanowni Mieszkańcy!

Z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 (koronawirus) i zwiększającą się ilość przypadków osób zakażonych informujemy, że

od poniedziałku 16 marca 2020 r. do odwołania
biuro Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” w Rumi,
ul. Dąbrowskiego 56
zostaje profilaktycznie zamknięte dla interesantów.
Pracujemy dla Państwa zdalnie.

 

Prosimy o zgłaszanie spraw i kontakt ze Spółdzielnią:

 • telefonicznie:
  sekretariat:                                  58 679-57-00,
  – administracja osiedla                   58 679-57-51/-52
  – dział członkowsko-mieszkaniowy 58 679-57-06/-07
  – dział czynszowo-windykacyjny  58 679-57-16/-18/-19
  – dział techniczny                         58 679-57-30/-31
  – dział remontowy                        58 679-57-42/-43/-44
 • poprzez e-mail: ds@smj-rumia.pl,
 • przez IOK (Internetowa Obsługa Klienta) za pośrednictwem internetowej strony Spółdzielni:smj-rumia.pl zakładka „konta indywidualne”.

Dom Kultury jest nieczynny do 30 marca br. Tym samym profilaktycznie odwołane zostają wszystkie zajęcia, warsztaty i imprezy zaplanowane w tym okresie.

Decyzje co do późniejszych wydarzeń będą podejmowane w miarę rozwoju sytuacji.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Szanowni Mieszkańcy!

Z uwagi na doniesienia dotyczące zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 (koronawirus) w Polsce i zwiększającą się ilość przypadków osób zakażonych oraz zamknięciem placówek oświatowych, a także teatrów, muzeów, kin itp.

APELUJEMY o zgłaszanie wszelkich spraw i kontakt ze Spółdzielnią
w miarę możliwości:
• telefonicznie (nr tel.: 58 679-57-00),
• poprzez e-mail: ds@smj-rumia.pl,
• przez IOK (Internetowa Obsługa Klienta) za pośrednictwem internetowej strony Spółdzielni (www.smj-rumia.pl zakładka „konta indywidualne”).

Jednocześnie informujemy, że Dom Kultury SM „Janowo” zostaje zamknięty do 30 marca br. Tym samym profilaktycznie odwołane zostają wszystkie zajęcia, warsztaty i imprezy zaplanowane w tym okresie.

Informujemy ponadto, że zostaje wprowadzona profilaktycznie zmiana, w ramach której do końca bieżącego miesiąca, dozorczynie zamiast codziennego zamiatana klatek schodowych dwa razy w tygodniu będą myć klatki (dotychczas odbywało się raz na dwa tygodnie) przy użyciu dodatkowych, specjalnych środków odkażających. Dozorczynie będą także codziennie myć środkiem odkażającym panele domofonowe i klamki w drzwiach wejściowych. Zwracamy się również z prośbą do mieszkańców o zastosowanie podstawowych zasad higieny.

Zarząd Spółdzielni

Informacje i zalecenia Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego: