NOWE WYMIARY OPŁAT CZYNSZOWYCH

Informujemy, iż w związku z planowanym zakończeniem sezonu grzewczego z wymiaru opłat czynszowych od miesiąca maja br. zdjęta zostanie pozycja: opłata zmienna za c.o.

W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi legalizacji wodomierzy odbędzie się wymiana wodomierzy w naszej Spółdzielni. Zgodnie z Uchwałą Rady Nadzorczej nr 1/2018 z 29.01.18r. opłata za wymianę wodomierzy zostaje rozłożona na raty w opłacie czynszowej od 01.05.2018 roku. Koszt wymiany jednego wodomierza wynosi 53,41 zł.

 • W przypadku wymiany 1 lub 2 wodomierzy – 10 rat
  w okresie od 01.05.2018 – 28.02.2019.
 • W przypadku wymiany 3 lub 4 wodomierzy – 20 rat
  w okresie od 01.05.2018 – 31.12.2019.

O terminach wymiany wodomierzy poinformujemy poprzez ogłoszenia zamieszczone w gablotach na klatkach schodowych.

Nowe wymiary opłat czynszowych uwzględniające powyższe zmiany są aktualnie dostarczane do wszystkich mieszkań. Zmiany obowiązują od 1 maja 2018r.

Jednocześnie prosimy, aby osoby, które zawarły umowę w sprawie grupowego ubezpieczenia mieszkań ze składką płatną miesięcznie przy opłacie czynszowej – dokładnie opisywały we wpłatach wysokość deklarowanej kwoty. Ponadto w okresie rozliczeń mediów, w przypadku nadpłat, prosimy o składanie deklaracji telefonicznie, osobiście o przeksięgowaniu
z konta czynszowego na ubezpieczenie deklarowanej kwoty. Brak deklaracji spowoduje brak przeksięgowania tej kwoty na ubezpieczenie.

Przypominamy także, iż osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej mogą korzystać z dodatku mieszkaniowego. Zapraszamy osoby, które chciałyby skorzystać z możliwości uzyskania tego dodatku do Działu rozliczeniowo-windykacyjnego naszej Spółdzielni pok.7,8,9.

Rozpoczęcie sezonu grzewczego

Włączamy kaloryfery

W związku z warunkami pogodowymi Spółdzielnia wystąpiła do OPEC Gdynia o rozpoczęcie sezonu grzewczego.
Dostawa ciepła na potrzeby c.o. nastąpi od 20 września.
Prosimy o ustawienie termozaworów.

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego pod koniec września mieszkańcy otrzymają nowy wymiar opłat czynszowych obowiązujący od 1 października br.

Rozliczenie mediów w skrzynkach

Informujemy, iż w dniu 28 czerwca zostanie dostarczone do wszystkich mieszkańców rozliczenie wody za okres I -V 2017 r. oraz rozliczenie c.o. za sezon grzewczy 2016/2017 lokali wyposażonych w ciepłomierze.
Rozliczenie c.o. dotyczące lokali wyposażonych w podzielniki ciepła dostarczone zostanie w lipcu br.

NOWE WYMIARY OPŁAT CZYNSZOWYCH

Informujemy, iż w związku z zakończeniem sezonu grzewczego z wymiaru opłat czynszowych zdjęta zostanie pozycja: opłata zmienna za c.o.

Ponadto zmianie (obniżce) ulega opłata za 1m3 wody i kanalizacji, która wynosi 9.32zł/m3.
Zmiany obowiązują od 1 maja 2017r.

Nowe wymiary opłat czynszowych uwzględniające powyższe zmiany zostaną dostarczone do wszystkich mieszkań.

Uwaga! Uwaga!

Przypominamy, że od 1 lutego br. nie można dokonywać opłat czynszowych na konto Spółdzielni w Banku Rumia Spółdzielczym.
Osoby posiadające książeczki z numerem konta w BRS mogą z nich korzystać jedynie przy płatności za czynsz w kasie. Natomiast wpłaty na konto Banku spowodują, że środki zostaną cofnięte.
Poniżej zamieszczamy aktualne lokalizacje placówek, w których można zapłacić czynsz bez prowizji:

 • Poczta Polska (wszystkie placówki)
 • Monetia

– ul. Dąbrowskiego 125
– ul. Dąbrowskiego 2
– ul. Kosynierów 17

 • Bank Millenium, ul. Starowiejska 9
 • Bank Pekao SA, ul. Dąbrowskiego 131
 • PKO BP, ul. Sobieskiego 16
 • BZ WBK, Dąbrowskiego 20
 • BGŻ BNP Paribas S.A., ul. Morska 26

Należy pamiętać, że w przypadku korzystania z książeczek opłat, bez prowizji dokonywane są jedynie wpłaty na drukach z książeczek zawierających konto konkretnego banku. Książeczki można otrzymać w Spółdzielni (pokój nr 8 i 30).